Heb ik nog recht op het geld van een eindafrekening van 5 jaar geleden?

Jazeker, contractuele vorderingen uit aannemingsovereenkomsten verjaren pas na 10 jaar.

En wat dan met die zogenaamde verjaringstermijn van 1 jaar? Deze bestaat inderdaad, meer bepaald voor de verkoop aan consumenten. Artikel 2272 B.W. stelt dat : “De rechtsvordering van kooplieden wegens de koopwaren die zij verkopen aan personen die geen koopman zijn, verjaren door verloop van één jaar”. Het artikel 2272 B.W. kan echter niet ingeroepen worden voor aannemingsovereenkomsten. Dit is gevestigde Cassatierechtspraak.

Voor aannemingscontracten geldt dus de gemene verjaringstermijn voor contractuele vorderingen van 10 jaar.
 

Stel ons hier uw vraag. Bouwunie-leden contacteren het Bouwunie-expertenteam ook snel via 02 588 11 00 of via info@bouwunie.be.

Dank u. We verwerken uw aanvraag zo spoedig mogelijk.
Er is een onherstelbare fout opgetreden.
Er was een probleem bij het laden van het formulier.
De verwerking is bezig. Even geduld a.u.b.

Graag nog even uw gegevens zodat we u indien nodig kunnen contacteren:

  • {{ data.formData.vat_isvalid = ((data.formData.vat && contactRequestForm.vat.$valid)? '1':null) }}
  • validatie...

  • Vul alle velden volledig in. De verplichte velden zijn aangegeven.
Bouwunie vzw
Maria-Theresialaan 35
1800 Vilvoorde
Tel: 02 588 11 00
E-mail: info@bouwunie.be
Web:
Unizo vzw
Willebroekkaai 37
1000 Brussel
Tel: 0800 20 750
E-mail: ondernemerslijn@unizo.be
Web:
Uw passie verdient de beste ondersteuning.