Automatisch bijkomend krediet voor kmo's en startende ondernemers
Gepubliceerd op: 28/11/2024Wie in aanmerking komt voor een lening bij de bank en bij die lening gebruikmaakt van een waarborg via PMV, kan er voortaan automatisch een achtergesteld krediet bij krijgen, beperkt tot de helft van het aangevraagde bankkrediet met een maximum van 50.000 euro.
Die Automatische Cofinanciering moet het vooral voor startende en sterk groeiende ondernemers makkelijker maken om meer financiering te mobiliseren om hun groeiplannen waar te maken. Ze start begin december.
Met de grootbanken sloot PMV al kaderovereenkomsten af: zij gaan het product aanbieden. Het zijn ook zij die de aanvraag van de Automatische Cofinanciering voor hun rekening nemen. Dat gebeurt zonder bijkomende analyse door PMV. Wanneer de voorwaarden voor het krediet bij de bank zijn vervuld, wordt het aanvullend krediet meteen toegekend door PMV en treedt het automatisch in werking.
Door het achtergestelde karakter van de lening, een langere looptijd en een aantrekkelijke rentevoet is de Automatische Cofinanciering interessant voor de banken. Voor ondernemers is het initiatief ook interessant: zij kunnen door de combinatie van een klassieke lening met een achtergestelde Cofinanciering méér financiering verkrijgen. Vooral voor startende ondernemers kan het een groot verschil maken of zij een lening van 100.000 dan wel 150.000 euro kunnen ophalen, door een combinatie van een bancaire lening met een Automatische Cofinanciering. Voor die laatste is overigens géén eigen inbreng nodig, die een startende onderneming vaak niet in voldoende mate heeft.
De Automatische Cofinanciering gaat in vanaf 2 december 2024.
Info
Je vindt alle informatie over de Automatische Cofinanciering op de site van PMV.